zdjęcie grupowe kolarze w rządku
aktualności

Inauguracja BKC 2024 w dwóch grupach

Pierwszy Bezpieczny Kolarski Czwartek piątek edycji odbył się 11 kwietnia 2024. Dopisała nie tylko słoneczna pogoda, ale także frekwencja. Mimo początku sezonu, cykliczne ustawki kolarskie pod hasłem Bezpiecznych Kolarskich Czwartków rozpoczęliśmy w dwóch podgrupach. Łącznie było nas aż 18 osób. Choć po zimowej przerwie widać było znaczne zróżnicowanie poziomu wytrenowania wśród uczestników, to wszyscy dzielnie wytrwali w warunkach silnego wiatru na żuławach. Nie tylko było to wyzwanie dla mniej wprawionych kolarzy – również silniejsi kompani musieli utrzymać na wodzy swoje mocne nogi. Bo właśnie ideą Bezpiecznych Kolarskich Czwartków, tuż obok zasad jazdy zgodnie z przepisami ruchu drogowego i zachowań bezpiecznych, jest stworzenie przestrzeni do tego, aby każdy amator kolarstwa był w stanie posmakować jazdy w grupie i czuć się przy tym komforotowo.

Na rozpoczęciu sezonu nie obyło się bez przygód – nie zdążyliśmy jeszcze wyjechać z Gdańska, a Radkowi rozerwało dętkę w tylnej oponie. Praca zespołowa drugiej podgrupy sprawiła, że szybko uporaliśmy się z awarią i razem pojechaliśmy dalej. Przyczyną samego zdarzenia prawdopodobnie było zbyt wysokie ciśnienie w oponie, które Radek zafundował sobie gdy zbieraliśmy się przed startem pod sklepem Rowersi.
Niestety w drodze powrotnej, w pierwszej podrgupie zdarzył się nieco poważniejszy indycent – przez błąd ludzki, nieuwagę, zmęczenie i silny wiatr – Łukasz zaliczył spektakularne salto. Skutkiem kraksy jest uszkodzona przerzutka, klamkomanetka i rozdarte spodenki. Mimo groźnie wyglądającego upadku Łukaszowi nic poważnego się nie stało, a rama „miętowego” Bianchi wyszła z tego upadku bez zadrapań (ufff).

W tegorocznym Bezpiecznym Kolarskim Czwartku motywujemy się wzajemnie do regularnej aktywności fizycznej. W motywacji tej pomagają nam Partnerzy:

  • sklep CentrumRowerowe.pl ufundował 4 nagrody rzeczowe w postaci zabezpieczeń antykradzieżowych typu U-Lock od firmy Abus,
  • sklep i serwis rowerowy Rowersi, zapewniający wsparcie techniczne dla uczestników wydarzenia.

Wydarzenie jest także objęte Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Gdańska – pani Aleksandry Dulkiewicz.

Cześć, jestem Sebastian Gruszka

Propaguję kolarstwo szosowe - organizuję Bezpieczny Kolarski Czwartek i wydarzenia towarzyszące. Zajmuję się także poprawą bezpieczeństwa rowerzystów w ruchu drogowym - prowadząc Fundację Na Rowerze edukuję rowerzystów i kierowców, by każdy kolejny trening/coffee ride/przejażdżka/wycieczka były bezpieczniejsze i przyjemniejsze. Możesz mnie wesprzeć na Patronite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *